Щелепно-лицеві хірурги Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова провели унікальну операцію воїну, якому вибух наніс численні рани і понівечив обличчя.
Реконструкція обличчя, яке після поранення було невпізнанним, – фінальний етап порятунку пацієнта.
Тепер пораненим не треба соромитися свого обличчя
Команда щелепно-лицевих хірургів у складі Олександра Кобякова та Олексія Товстокорого здійснила остеотомію, репозицію і фіксацію фрагментів нижньої щелепи в правильне положення з одночасною пластикою дефекту мʼяких тканин підщелепної ділянки субментальним лоскутом.
Складна термінологія, складною була і операція. Лікарі розуміють, обличчя – це, можна сказати, “паспортний орган”, який інтегрує будь-яку людину в соціум.
Бійцям травми обличчя завдають додаткових емоційних страждань – вони бояться, що їх після повернення не пізнають діти і рідні люди.
Часто з такими пораненнями бійці замикаються в собі, не виходять з дому, бо переконані, через зовнішній вигляд їх сторонитимуться перехожі.
Прооперований боєць упевнений, тут, у Вінниці, йому не лише врятували життя, а й, що не менш важливо, повернули себе – того, якого не соромитимуться власні діти.
У Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова активно розвивають напрям реконструктивної хірургії голови та шиї. Ця медична допомога доступна пацієнтам з травмами та деформаціями кісток обличчя різного генезу.
Джерело і фото: Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова