У середу, 29 листопада, пішов з життя колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер. Йому було 100 років.
Чим відомий Генрі Кіссінджер та як відреагувала світова спільнота на його смерть – читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Генрі Кіссінджер: хто це
Життя американського дипломата та лауреата нобелівської премії миру було дуже насиченим. Він працював радником з національної безпеки в адміністраціях 37-го президента США Річарда Ніксона та 38-го президента США Джеральда Форда.
Колишній держсекретар приклав руку до багатьох глобальних подій 1970-х років, що змінюють епоху, включаючи війну у В’єтнамі, дипломатичне відкриття Китаю, знакові американо-радянські переговори щодо контролю над озброєннями та розширення зв’язків між Ізраїлем та його арабськими сусідами.
Реакція світу на смерть Кіссінджера
Звістка про смерть Генрі Кіссінджера засмутила світову спільноту.
– Він був суперечливою, але безперечно видатною постаттю. Ми пам’ятатимемо його лідерську спадщину та відданість глобальній співпраці, – написав у своєму Twitter керівник Офісу президента України.
Століття Генрі Кіссінджера було непростим, але його великі виклики відповідали його великому і допитливому розуму, написав у своєму Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
– Він змінив її темп і обличчя дипломатії. Чіткий у думках, плідний у писаннях. Його інтелектуальна спадщина продовжуватиме впливати на розуміння дипломатії та світового порядку. Для мене було честю знати його, – наголосив Кулеба.
Лорд Девід Кемерон віддав данину пам’яті колишньому держсекретарю США Генрі Кіссінджеру та сказав, що обговорював з паном Кіссінджером війну в Україні перед його смертю.
– Лише кілька місяців тому ми обговорювали такі широкі питання, як війна в Україні, загроза, яку представляє Іран, і нові виклики, створені Росією та Китаєм. Навіть у 100 років його мудрість і вдумливість сяяли наскрізь, – написав колишній прем’єр-міністр Великої Британії.