Команда турецьких і британських психологів виявила, що люди, які просто кажуть “привіт!” незнайомцям, з якими вони зустрічаються на вулиці, у ліфті, у перукарні чи магазині, можуть підвищити задоволеність власним життям.
Привітання – це знак приналежності до великої спільноти
Дослідники опитали дві великі групи людей стосовно їхньої взаємодії з незнайомими людьми, з якими вони щоденно десь перетинаються.
І проявилася тенденція: ті люди, які повідомляли, що можуть запросто привітатися з незнайомою людиною, усміхнутися їй, навіть почати розмову, як правило, відзначають у себе вищий рівень задоволеності життям або навіть щастя, порівняно з тими, хто тримався усамітнено та уникав спілкування з незнайомцями.
Дослідники припускають, що регулярне спілкування з незнайомими людьми може зумовити відчуття приналежності до великої спільноти. А це, своєю чергою, піднімає самооцінку, дозволяє людям почуватися прийнятними та навіть цінними для світу.
Самотність завдає шкоди здоров’ю, як 15 викурених сигарет
У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Social Psychological and Personality, вчені зазначили, що така приязна поведінка зменшує відчуття самотності, яка, за визначенням ВООЗ, може бути небезпечною для здоров’я людини.
У прямому сенсі цього слова. Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що самотність є глобальною проблемою для громадської охорони здоров’я. Самотність завдає такої ж шкоди, як викурювання 15 сигарет на день.
Психологи відмітили, що про самотність і проблеми, пов’язані з нею, стали більше говорити після ізоляції через пандемію Covid-19, яка була запроваджена у більшості сучасних західних суспільств.
Тоді ж виявилося, що ізоляція робить людей менш щасливими, ніж у минулі дні, коли незнайомці вільно спілкувалися одне з одним без страху заразитися коронавірусом.
Джерело: Medical Xpress