В Україні вперше пройде лабораторія танцювальної публіцистики від данс-райтерок із США та Латвії

В Україні вперше пройде лабораторія танцювальної публіцистики від данс-райтерок із США та Латвії

3 12 серпня до 15 листопада 2024 року Платформа сучасного танцю вперше проводить лабораторію танцювальної публіцистики. Група запрошених українських журналісток буде дивитись та говорити про танець під менторством досвідчених танцювальних публіцисток Інти Балоде (Латвія) та Лінди Беланс (США). 

У межах лабораторії танцювальної публіцистики заплановано проведення дискусійного клубу, перегляд вистав сучасного танцю наживо, а також написання та розміщення серії публікацій в українських виданнях. 

Кураторка лабораторії Лінда Беланс (США) упродовж свого творчого життя виступала, викладала, писала та розповідала про танець, зокрема як директорка конференцій критиків ADF, як авторка текстів про танець для News & Observer і як засновниця проєкту “Розмова про танець!” 

Друга менторка лабораторії Інта Балоде (Латвія) — це танцювальна публіцистка, кураторка, драматургиня, редакторка онлайн-видання про танець Dance.lv. Вона визначає свою діяльність у контексті політики через сучасне мистецтво. Авторка пише для різних видань у Латвії та за кордоном, а у 2019 році була номінована на Національну премію мистецтвознавців. З 2004 року очолює танцювальні проєкти, включаючи семінари для артистів, журналістів та менеджерів. Центр інформації латвійського танцю під керівництвом пані Інти займається організацією Національної танцювальної премії та співпрацює з Baltic Dance Platform. 

Основний намір цієї першої лабораторії — створити для десятьох професійних журналісток середовище, в якому цікаво, важливо і цінно розмірковувати про танець. Адже здається, що писати про сучасний танець дуже складно. Бо часто це щось невербальне, безсюжетне, нелінійне. Але я впевнений, що на виставі сучасного танцю кожен щось бачить, відчуває, думає. І якщо людина володіє словом, то вона може про це написати”, — розповідає Олександр Маншилін, менеджер проєктів Платформи сучасного танцю та ініціатор створення Лабораторії. 

До нас звертались колеги з проханням розповісти про сучасний танець в Україні. Багато хто з представників культурного сектору познайомився з ним вперше на заходах в рамках проєкту “Говори тілом” / Let the Body Speak, що були організовані нами спільно з литовськими, польськими, чеськими та німецькими партнерами. Під час зустрічей ми отримали численні відгуки від продюсерів, журналістів та критиків”, — розповідає Антон Овчінніков, проєктний менеджер та голова ГО “Платформа сучасного танцю”. 

Лабораторія з танцювальної публіцистики ініційована Платформою сучасного танцю в рамках проєкту “Говори тілом”. З 2015 року ГО “Платформа сучасного танцю” сприяє професійному розвитку танцювальної спільноти та перформативних мистецтв в Україні та знайомить з українським танцем глядачів за кордоном. Саме на запит спільноти у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення було створено онлайн-хаб українського танцю “Говори тілом” / Let the Body Speak. Важливою частиною цього проєкту став YouTube-канал, на якому опубліковані відео танців від українських митців. Канал має близько 40 000 переглядів від глядачів з усього світу. 

За попередні два роки про український сучасний танець писали у The New York Times (США), найстарішій газеті Швеції Svenska Dagbladet, литовському спеціалізованному онлайн-виданні Dance.lt та британському The Stage. А про дві танцювальні вистави проєкту “Говори тілом” вийшли статті українських та литовських критиків.

Лабораторія з танцювальної публіцистики стала органічним продовженням роботи Платформи. З одного боку, вона сприятиме якісному розвитку творчих команд вистав — митці зможуть отримати зворотний зв’язок від професіоналів. З іншого боку, побудує місток між глядачем і танцювальною роботою. 

Читайте також: «ДО СВОЄЇ ПРИРОДИ» — У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА З ЛЮБОВ’Ю ДО УКРАЇНСЬКОЇ СПАДЩИНИ

Лабораторія танцювальної публіцистики входить до освітньої програми проєкту “Говори тілом” / Let the Body Speak, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду за сприяння Українського Інституту. 

 

Прокрутка до верху