У Музеї історії міста Києва відкрилась виставка “Київська ялинка від XIX століття – до сьогодення”. Вона розповідає про трансформацію святкування Різдва.
У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка “Київська ялинка від XIX століття – до сьогодення”. На виставці розповідається, як змінювались традиції святкування Різдва в Україні.
Зокрема, показано трансформацію святкової ялинки – від різдвяної в ХІХ і початку ХХ століть до новорічної у 1930-90-і роки. В наш час ялинка знову стає різдвяною.
“Радянська влада всюди вплітала пропаганду. За тих часів навіть новорічні іграшки були рупором для неї. Віфлеємську зірку замінили на п’ятикутну “кремлівську”. Замість ангелів – картонні та ватні піонери й червоноармійці. В іграшках відображалися досягнення Радянського Союзу – освоєння Півночі, космосу, кукурудзяна кампанія”, – розповідають організатори виставки.
На експозицію демонструються вінтажні ялинкові іграшки, фігурки з вати та пап’є-маше, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонні та пластикові іграшки, фабричні скляні іграшки.
Також тут представлені живописні та графічні роботи українських митців із зображенням зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва, які створюють святковий настрій.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України
Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ХУДОЖНИКА ІВАНА МАРЧУКА «СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ»