В Україні створили 3D-модель тисячолітніх лаврських печер

В Україні створили 3D-модель тисячолітніх лаврських печер

В Україні створили 3D-модель тисячолітніх печер, які знаходяться на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. 

За ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики в Україні з’явилася 3D-модель тисячолітніх лаврських печер. Її створила компанія Skeiron, що спеціалізується на лазерному скануванні культурної спадщини. Віртуальна модель печер вже у вільному доступі.

3D-модель допоможе відновити об’єкт у випадку руйнувань. Саме так розпочинали реконструкцію Собору Паризької Богоматері. Архітектори створили детальні креслення саме завдяки результатам 3D-сканування. Також віртуальна модель лаврських печер сприятиме популяризації історії Києва. 

“Печери, з яких у середині ХІ ст. розпочалося чернече життя і виник Києво-Печерський монастир, розташовані на глибині від 5 до 15 метрів. Їхня загальна довжина складає майже 900 метрів. Створення віртуальної моделі печер має важливе значення для України. Адже це – пам’ятка архітектури, археології, історії та культури, де поховано засновника монастиря Антонія, знаходяться мощі 125 святих, у тому числі Нестора Літописця, іконописця Аліпія, лікаря Агапіта, Іллі Муромця та інших”, – зазначають у Міністерстві.

Процес оцифрування печер тривав понад місяць у два етапи. Спершу фахівці працювали на об’єкті з лазерним сканером. Роботу сповільнювала низька висота стель, через що просуватись з обладнанням доводилось майже навколішках. Потім дані обробляли в офісі.

Оцифрування печер Києво-Печерської Лаври – частина проєкту #SaveUkrainianHeritage. Його запустили у березні 2022 року, аби зберегти у цифровому вигляді унікальні споруди України, які знаходяться під загрозою знищення через російську збройну агресію.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Skeiron

Читайте також: ДЕСЯТИННА ЦЕРКВА В КИЄВІ — ВІДТЕПЕР У ДОПОВНЕНІЙ РЕАЛЬНОСТІ

Прокрутка до верху