У Єврокомісії попередили Польщу про можливі санкції через блокування кордону з Україною

У Єврокомісії попередили Польщу про можливі санкції через блокування кордону з Україною

Європейська комісія може застосувати каральну процедуру щодо Польщі через блокування руху вантажівок на кордоні з Україною.

Таке попередження зробила єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян.

Вона звинуватила уряд Польщі в тому, що він не намагається владнати проблему зі страйками перевізників. Велян назвала ситуацію на польсько-українському кордоні “неприйнятною”.

– Я підтримую право на протест, однак Україна, яка зараз перебуває у стані війни, не може стати заручницею блокади наших зовнішніх кордонів, – наголосила єврокомісар.

Велян додала, що з боку влади Польщі “немає доброї волі знайти рішення”, а натомість спостерігається “повна відсутність зобов’язань”.

Єврокомісар нагадала, що саме польська влада має застосовувати закони ЄС на своєму кордоні. Єврокомісія ж від самого початку намагалася допомогти знайти рішення проблеми.

Велян уточнила, що є перелік технічних заходів, яких можна вжити в цій ситуації. Однак їх має погодити та реалізовувати польська сторона.

Єврокомісар допустила можливість відкриття справи через порушення законодавства Євросоюзу. Процедура може завершитися в суді ЄС та спричинити штрафні санкції для Польщі.

– Продовжуймо діалог, але ми залишаємо за собою право втручатися в це питання, навіть шляхом провадження за порушення законодавства ЄС проти тих, хто не поважає правила і не виконує законодавство ЄС, – зазначила Адіна Велян.

Читайте також


Блокада кордону з Україною: Туск звинуватив уряд Польщі у бездіяльності


Цю заяву згодом прокоментував представник Єврокомісії Адальберт Янц. Він зауважив, що єврокомісар “не сказала, що провадження про порушення обов’язково відбудеться”.

Янц додав, що зустрічі між представниками Польщі та України за сприяння Єврокомісії тривають.

Що відомо про блокаду на кордоні з Польщею

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на кордоні з Україною, заблокувавши рух вантажівок.

Спочатку блокада відбувалася на трьох пунктах пропуску: Краківець – Корчова, Ягодин – Дорогуськ та Рава-Руська – Гребенне. А 27 листопада поляки розпочали цілодобову блокаду доступу до одного з найбільш завантажених пунктів пропуску на кордоні з Україною – Медика – Шегині.

Ключовою вимогою протестувальників є повернення дозволів для українських перевізників (тобто скасування “транспортного безвізу”). Дозволи були скасовані в межах Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС. Ця угода діє до кінця червня 2024 року.

В уряді Польщі також закликали скасувати обов’язкову реєстрацію у системі єЧерга для порожніх вантажівок, які повертаються з України до ЄС.

В Єврокомісії наголошували, що повернення системи видачі дозволів українським перевізникам для роботи в ЄС є юридично неможливим кроком.

Читайте також


Страйк польських перевізників: чому почався та яких збитків зазнає українська економіка


Джерело: RMF24

Прокрутка до верху