Sustainability Talk: бренд аксесуарів з органічного шовку MOLODO

Sustainability Talk: бренд аксесуарів з органічного шовку MOLODO

В межах редакційного Sustainability Talk ми говоримо про свідоме споживання та акцентуємо увагу на тому, що українські сталі бренди не зупинили своєї роботи, навіть під час війни. На цей раз хочемо познайомити вас з MOLODO — sustainable брендом, що створює аксесуари з органічного шовку. Ми переконані, що своїх героїв, які стоять на варті свідомого споживання варто знати в обличчя. Сьогодні говоримо із засновницями бренду Надією Котвицькою та Мирославою Дронюк.

Sustainability Talk: бренд аксесуарів з органічного шовку MOLODO

Як народилась ідея створення бренду?

Історія MOLODO розпочалася з однієї геніальної думки: “Кожен з нас несе відповідальність за безпечне та повільне “старіння”. Наш вигляд, стан здоровʼя, якість шкіри та волосся в багатьох аспектах залежать від того, який спосіб життя, звички, та догляд ми обираємо щодня.”

Для нас було важливо створити аксесуари для догляду, які б щодня виконували свою функцію – дбати про природню красу жінки, в той же час полегшуючи і прикрашаючи її щоденну рутину. Натуральному шовку MOLODO в цьому плані немає аналогів, завдяки своїй структурі та гладкості волокна він покращує стан і вигляд шкіри і волосся щодня і служить роками.

Розкажіть про ваше виробництво: звідки ви берете тканину, матеріали для пакування?

Ми приділили дуже багато часу на пошуки найкращого натурального шовку Mulberry, тож зараз співпрацюємо з сімейним виробництвом шовку за кордоном, який має досвід в роботі з натуральними тканинами понад 40 років. Наш виробник має міжнародні сертифікати якості Global Organic Textile Standard (GOTS), OCS, SEDEX, Oeko Tex 100 та притримується sustainable практик в роботі. Наприклад, воду, яку використовують при роботі з тканинами, потім передають місцевим фермерам для поливу врожаю. Попередньо її повністю очищують спеціальними фільтрами. Також виробництво слідкує за гідною оплатою праці команди.

Саме пакування ми виробляємо повністю в Україні та максимально уникаємо пластику, тож наші коробочки, конверти та поліграфія – зроблені повністю з картону. Ми також розробили власні коробки для відправок Новою Поштою.

Sustainability Talk: бренд аксесуарів з органічного шовку MOLODO

Що найголовніше у роботі sustainable бренду?

Важливо розуміти цінності бренду і як він їх впроваджує в реальність, щоб це не були пусті слова, а дії, які мають значення! І якщо ви вже обрали шлях sustainability, то потрібно не йти на компроміси, а прямувати свідомим шляхом.

Часто альтернативні, не sustainable рішення, є дешевшими і легшими, але ми віримо, що наш бренд має нести тільки користь і ніяк не шкодити довкіллю. Тож для нас критично важливим є використання екологічно чистих матеріалів, а також забезпечення гідних умов для працівників, не лише наших, але й наших партнерів чи постачальників. Не менш важливим є створення робочих місць і підтримка місцевих ініціатив. Загалом для нас сталий підхід – це про всебічну користь і дії, які покращують світ в якому ми живемо.

Як війна повливала на вашу роботу? З якими труднощами довелося зустрітися?

На початку повномасштабної війни бренд став на паузу на декілька місяців. Мирослава, одна з співзасновниць бренду MOLODO, виїхала з дитиною в Данію, а в Надії, другої співзасновниці, родина була в Маріуполі, тож усі думки були не про бізнес. Але доволі швидко ми вирішили не здаватися та повернутись до діяльності, дати MOLODO друге життя. Ми відчували відповідальність перед собою, командою, підрядниками та нашими клієнтами. Нам довелось навчитись працювати на дві країни, довелось адаптуватись та робити відправки доки є світло і немає тривог. Довелось шукати нових членів команди та партнерів.

Sustainability Talk: бренд аксесуарів з органічного шовку MOLODO
Як український споживач реагує на вашу sustainable продукцію?

Ми радіємо, коли клієнти перепитують чи дійсно в нас натуральний шовк, адже вони довго не могли знайти на ринку саме повністю органічний, без домішок. Радіємо, адже це означає що для них це важливо. Також часто чуємо відгук, що наша продукція є якіснішою, ніж іноземні аналоги і це викликає гордість.

В нас дуже довірливі відносини з аудиторією, тож протягом 5 років нам часто давали відгуки або ідеї, які ми з командою потім втілювали, щоб ставати кращими і більш екологічними. Маємо надію, що український споживач цінує те, що в нас безвідходне виробництво і жоден клаптик шовку не викидається, жодні залишки не забруднюють середовище.

Чим ви надихаєтесь при створенні лінійок аксесуарів?

В нас зараз доволі сформована лінійка аксесуарів, серед яких шовкові наволочки, маски для сну та ті самі оригінальні шовкові тюрбани для волосся. Ми любимо дивувати наших клієнтів новими кольорами та сенсами, натхнення для цього беремо у природи та від творів мистецтва. 

Sustainability Talk: бренд аксесуарів з органічного шовку MOLODO

Як ви вважаєте, чому так важко перейти на відповідальне споживання? І як можна змотивувати  людей до цього?

Відповідальне споживання – це свідомий вибір, який часто змушує від чогось відмовлятись, а це не всім подобається. Цей тип поведінки потрібно тренувати, як м’яз, а також популяризувати в суспільстві.

Ми вважаємо, що бренди та публічні проєкти мають можливість та відповідальність навчати аудиторію та створювати нові поведінкові паттерни. Через нашу комунікацію та креативні проєкти ми маємо можливість напряму спілкуватись з сотнями тисяч людей та показувати приклад.

Sustainability Talk: бренд аксесуарів з органічного шовку MOLODO

Чи змінилося ваше життя після переходу на «зелену сторону»?

Насправді, з самого початку MOLODO обрав “зелену сторону” і це завжди було нашим єдиним можливим сценарієм. І ми, і наша команда, і наша аудиторія розділяємо цю цінність.

Якби вам випала можливість вирішити одну глобальну проблему, то щоб це було?

Ми проти конс’юмеризму та fast fashion, тож б хотіли вирішити цю проблему, адже вона максимально шкодить природі. Саме цю проблему таргетує вся наша продукція: одна рукавичка для пілінгу замість десятків баночок з синтетичним скрабом; один шовковий рушник для обличчя замість тисяч паперових рушників. 

Читайте також: Sustainability Talk: український свідомий бренд одягу Atelier Handmade

 

Прокрутка до верху