США підтримуватимуть Україну взимку за трьома напрямками – Кірбі

США підтримуватимуть Україну взимку за трьома напрямками – Кірбі

У Білому домі назвали головні напрямки, за якими Сполучені Штати планують підтримувати Україну взимку.

Як заявив координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу, йдеться про посилення ППО України, забезпечення захисту об’єктів інфраструктури та посилення стійкості українських енергомереж.

Він нагадав, що минулої зими Росія намагалася знищити критично важливу інфраструктуру України, енергетичну інфраструктуру, а також в окупантів були наміри позбавити українців доступу до тепла й електроенергії під час холодів. В Білому домі очікують, що Росія намагатиметься повторити подібні спроби і протягом цієї зими.

Про те, що в Росії є такі наміри цієї зими, свідчать, зокрема, атаки, здійснені російською армією, по Києву та інших українських містах.

Джон Кірбі додав, що США, Україна та інші партнери працювали впродовж останніх місяців над тим, як відповісти на цей виклик.

– Перед нинішньою зимою президент Байден і радник з питань нацбезпеки Салліван доручили уряду США визначити пріоритетом такі ж зусилля, як і минулого року. Тому ми зосередилися на просуванні трьох ключових напрямів, – наголосив представник Білого дому.

Першим з цих напрямків, за його словами, є продовження роботи над зміцненням можливостей української протиповітряної оборони, яка б могла збивати російські ракети та іранські безпілотники, націлені на критичну інфраструктуру. Кірбі підкреслив, що саме через це в нещодавніх пакетах допомоги були поставлені додаткові системи Patriot, Hawk, Avenger та інші засоби.

– По-друге, ми допомагаємо Україні зміцнювати її критичну енергетичну інфраструктуру, – продовжив Кірбі.

Представник Білого дому додав, що українцям було передане спеціальне захисне обладнання, в тому числі, спеціальні сітки, арматура та бар’єри HESCO для захисту важливих об’єктів.

– І, по-третє, ми надаємо Україні резервне обладнання та матеріали, в тому числі, високовольтні автотрансформатори, промислові паливні генератори та мобільне автономне обладнання, щоб підвищити стійкість і запобігти втратам тепла й електроенергії, – сказав Кірбі.

Координатор Ради нацбезпеки США додав, що Сполучені Штати очолюють коаліцію з понад 50 країн, які допомагають Україні. Крім того, минулої зими з цією метою була заснована Координаційна група з питань енергетики G7+, яка збирається та ухвалює рішення на регулярній основі.

Раніше у Пентагоні пояснили, що допомога Україні підтримує американський оборонно-промисловий комплекс в масштабах, яких в США не було десятиліттями.

Прокрутка до верху