Скіфське золото представили у Скарбниці Національного музею історії України

Скіфське золото представили у Скарбниці Національного музею історії України

У Скарбниці Національного музею історії України представили окремі артефакти з колекції Скіфського золота. Вчора предмети повернулися до України. 

Сьогодні у Скарбниці Національного музею історії України представили окремі артефакти з колекції Скіфського золота. Вчора всі предмети повернулися до України з Нідерландів. Музей Алларда Пірсона передав їх до Національного музею історії України. 

Виставка “Крим: золото й таємниці Чорного моря” тривала в Музеї Алларда Пірсона з лютого по серпень 2014 року. Там були представлені експонати з колекцій Національного музею історії України. А також з чотирьох музеїв Криму. Це Національний заповідник “Херсонес Таврійський”, Центральний музей Тавриди, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Керченський історико-археологічний заповідник.

Через окупацію Криму росією цінності з кримських музеїв не повернули на територію, не підконтрольну українській владі. Майже десять років тривали судові баталії. У червні 2023 року Верховний суд Нідерландів постановив повернути експонати із виставки Національному музею історії України.

“Скіфське золото” – найбільш коштовна українська колекція, яку росіянам так і не вдалося привласнити. Колекція вже розмитнена в Україні. Наші дипломати, юристи, культурні діячі, правоохоронці та спецслужби провели масштабну роботу для повернення цінностей. 565 предметів, які повернулися, будуть долучені до колекції. Віримо, що після повернення Криму артефакти повернуться додому”, – розповів т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

До деокупації Криму “Скіфське золото” тимчасово зберігатиметься у Скарбниці Музею на території Києво-Печерської лаври. Невдовзі колекція буде повністю експонована.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: ШВЕЦІЯ ПЕРЕДАЛА УКРАЇНІ ЗАСВІДЧЕНУ КОПІЮ КОНСТИТУЦІЇ ПИЛИПА ОРЛИКА

Прокрутка до верху