Український військовослужбовець Руслан Сербов із позивним Давид, який стояв на захисті Маріуполя, повідомив, що київський торгівельно-розважальний центр Gulliver відмовляється демонструвати на екранах військовополонених українців та військових, які загинули у боях, щоб віддати їм шану.
Про це Руслан Сербов написав на своїй сторінці в Instagram 21 грудня.
– Декілька разів ми звертались до торгового центру Гулівер у центрі міста, який має великі екрани, де транслюється реклама. Також зверталися до інших власників екранів поряд. Метою нашого звернення була трансляція про те, що багато воїнів перебувають у полоні, а також наша ініціатива, щоб періодично показували полеглих героїв, про яких потрібно знати та пам’ятати, – написав він.
Захисник Маріуполя вказує, що звернення до керівництва ТРЦ “не було безкоштовним проханням”, втім, у відповідь “адміністрація ТРЦ” та “бізнесмени”, як пише Сербов, відповіли, що не мають намірів “транслювати негатив і що сенсу в цих відео немає”.
На підтвердження своєї заяви Сербов додав знятки з листування з чоловіком на ім’я Вадим Руденко (нікнейм у месенджері – Vadim Rudenko) від 10 серпня 2022 року. На іншому скриншоті розмова відбувається з користувачем із підписом “Сергей Экраны Gulliver”.
Згодом Вадим Руденко прокоментував публікацію Руслана Сербова у коментарях, де написав, що не має стосунку до того, що транслюється на екранах ТРЦ Gulliver, а зображені частини листування нібито вирвані з контексту. За словами Руденка, листування в месенджері відбувалось з “Варварою з РА Банда”, яка зверталась до нього “з приводу екрану, який на той час багато місяців уже був вимкнений через війну”.
На момент публікації цього матеріалу ані Руслан Сербов, ані Вадим Руденко не відповіли на прохання Фактів ICTV зв’язатися з ними для уточнення інформації щодо ситуації.
Разом з тим, у коментарях до допису Сербова вказується, що Ганна Науменко з Асоціації родин захисників Азовсталі теж намагалась зробити запит до ТРЦ Gulliver щодо розміщення відео з нагадуванням про полонених, але організації було відмовлено з боку ТРЦ.
Реакція ТРЦ Gulliver
Пізніше ситуацію прокоментував ТРЦ Gulliver, про який ішлося в дописі. Вони підтвердили інформацію про те, що Вадим Руденко, який фігурує у знятках листування, не відповідає за розміщення на екранах Gulliver, оскільки “у його відповідальності інші рекламні площини, до яких ми стосунку не маємо”.
В ТРЦ наголосили, що “цінують вклад кожного військового” та надають свої площини “абсолютно безоплатно під сотні благодійних та соціально важливих проєктів, зборів, у тому числі спрямованих на допомогу військовим”.
⠀
Вони також звернули увагу на те, що скриншоти, представлені у дописі, датовані серпнем 2022 року.
– На той час ми дійсно звертали підвищену увагу на контент військового характеру, оскільки фасадні екрани ТРЦ Gulliver є найпомітнішими у Європі, їх бачать всі. Для нас це велика відповідальність та ризики, які ми несемо за десятки тисяч людей, які перебувають у комплексі та в периметрі з фізичною будівлею, – повідомили в ТРЦ Gulliver.
Факти ICTV зв’язалися з представниками маркетингового відділу ТРЦ Gulliver для уточнення щодо інформації, яку поширив Руслан Сербов, а також інших випадків з розміщенням інформації про військовослужбовців. Втім, у ТРЦ Gulliver не надали розширений коментар, посилаючись на вже згаданий вище допис торгово-розважального центру у соцмережах.
Інші ТРЦ
Як написала під дописом Сербова українська волонтерка, офіцер ЗСУ та активістка Аліна Михайлова, Gulliver – не єдиний ТРЦ, який відмовляв у подібних запитах з боку військових. Так, за її словами, від ТРЦ Республіка “була десь така сама відповідь, коли звернулися, щоб розмістити наш ролик на збір під день народження Да Вінчі”.
ТРЦ Республіка на момент виходу публікації не дав відповідь на запит Фактів ICTV прокоментувати цю інформацію.
Разом з тим, відеоблогерка та авторка Раміна Есхакзай повідомила, що київський ТЦ Атмосфера має дуже великі екрани з нагадуванням про полонених.
– Я на це одразу звернула увагу та подумала: молодці! Правильний соціальний посил, – написала вона.
Нагадаємо, у жовтні поточного року в Чорноморську Одеської області на українського старшого сержанта напали й побили п’ятеро чоловіків, унаслідок чого військовослужбовець зазнав тяжких травм і опинився в лікарні.