В Україні знову продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до лютого наступного року. Кого можуть мобілізувати у грудні, розповідають Факти ICTV.
Списки військовозобов’язаних до ТЦК СП в грудні: що це означає
Роботодавці в України, відповідно до правил військового обліку, затверджених Постановою Кабінету міністрів № 1487, щороку до 1 грудня мають подавати списки військовозобов’язаних, призовників та резервістів до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП).
Це здійснюється з метою звіряння даних списків персонального військового обліку військовозобов’язаних, призовників та резервістів з обліковими даними (документами) відповідних ТЦК та СП, у яких вони перебувають на військовому обліку.
Хто має подати списки військовозобов’язаних
Подати списки мають:
роботодавці, підприємства;
установи, організації, державні органи, заклади освіти, органи місцевого самоврядування;
виконавчі органи міських, сільських або селищних рад.
Які чоловіки потрапляють у ці списки
Згідно з законом, роботодавці до 1 грудня мають подати списки осіб, які підлягають приписці до призовних дільниць. У 2023 році такі списки подають підприємства, де працюють юнаки 2007 року народження. Це ті громадяни, кому у 2024 році (рік приписки) виповниться 17 років. Якщо на підприємстві таких працівників немає, повідомляти про їх відсутність не треба. Законодавство не містить такого зобов’язання.
Кого можуть мобілізувати у грудні
У грудні можуть мобілізувати військовозобов’язаних та резервістів віком від 18 до 60 років. Але якщо чоловік віком від 18 до 27 років не пройшов строкову службу, його не мають права примусово мобілізувати.
У грудні 2023 року повістку також можуть отримати:
чоловіки 18-60 років — за контрактом;
чоловіки до 60 років, яких знято з військового обліку;
чоловіки 27-60 років, із досвідом військової служки або без;
чоловіки 18-27 років, які перебувають у запасі чи резерві після строкової служби, навчання у виші або військової кафедри;
чоловіки 18-60 років, яких знято з військового обліку та які не мають права на відстрочку і не скоювали тяжких злочинів.