Живі ялинки напхані потенційними алергенами (на одній зеленій красуні може бути до понад 50 видів плісняви), також це неекологічне рішення, оскільки вирубка лісів негативно впливає на планету. Тож тут краще обирати штучну зелену красуню, але є нюанси, серед яких – обов’язкове чищення перед встановленням.
Лікарі попереджають про синдром різдвяної ялинки. І це не про настрій, а про стан здоров’я, а саме – закладеність носа, першіння у горлі та чхання. Також може виникнути свербіж, почервоніння шкіри та набряк. І все через зелену красуню. Особливо це небезпечно для тих, хто страждає на астму та алергії. Чим почистити штучну новорічну ялинку перед встановленням – читайте на Фактах ICTV.
Чим небезпечна штучна ялинка
Синдром новорічної ялинки, за словами лікарки загальної практики Бхавіні Шах, спричиняють алергени, які є не лише на іграшках та гірляндах, а й на штучних ялинках. Це пилок та пилові кліщі.
Крім того, штучні ялинки дуже часто виробляють з токсичних речовин, як-от хлор, фталати та полівінілхлорид (ПВХ). Останній є найнебезпечнішим з усіх типів пластмас. Вчені запевняють, що при нагріванні цієї речовини виділяється аналог бойового отруйного газу – фосгену. Вдихання ж виділень хлору може загрожувати хімічними опіками легень, а фталати подразнюють дихальні шляхи, шкіру та очі. Також це негативно впливає на печінку, нирки та нервову систему.
Звісно, можна придбати гіпоалергенне штучне дерево і це найкращий варіант. Але і таку ялинку потрібно чистити перед встановленням. Адже на ній як під час новорічних свят, так і в період зберігання накопичується пил та бруд.
Чим почистити штучну ялинку перед встановленням
Тож щоби не зіпсувати алергією новорічні свята, краще почистити ялинку перед встановленням. Так зелена красуня буде не лише гарною, а й не нашкодить здоров’ю. До того ж так ви продовжите термін експлуатації штучного дерева.
Перед процедурою візьміть маску, щоб не вдихати пил, і окуляри. Ідеально – чистити ялинку на вулиці або в гаражі чи підвалі, щоб пил і бруд з дерева не ширилися оселею. Якщо це неможливо, покладіть старе простирадло або брезент. Так ви хоч трохи стримаєте бруд.
Звісно, найкращим варіантом, який допоможе почистити ялинку, є пилосос. Цей спосіб підійде як для звичайних зелених красунь, так і для тих, які мають підсвітку (їх не можна мочити).
Отже, надіньте на прилад насадку-щітку для меблевої оббивки. Так ви зможете безпечно збирати пил із гілок, не пошкоджуючи їх. Якщо є невеликий портативний ручний порохотяг на кшталт автомобільного – взагалі супер. Не вмикайте його на повну потужність, що не засмоктати гілки ялинки всередину. Рухатися варто від верхівки до основи дерева.
Замість пилососа можна взяти щітку з м’якою щетиною або суху тканину з мікрофібри. Щоб гарно почистити та витерти бруд і пил з кожної гілки, працювати потрібно зсередини дерева назовні.
Після такого очищення зелену красуню краще додатково помити. Наберіть теплої води у відро або іншу ємність та додайте рідкого мила, засобу для миття посуду тощо. Не застосовуйте сильні хімікати – вони здатні пошкодити ялинку. Візьміть м’яку ганчірочку для миття посуду або видалення пилу, змочіть та ретельно протріть гілки та основу.
Для чищення ялинки можна використовувати спеціальні спреї від пилу. Так буде легше позбутися бруду. Просто розпорошіть його по зеленій красуні і залиште на 10-15 хвилин. Найкраще це робити на відкритому повітрі — у дворі або на балконі.
Штучні різдвяні ялинки можна освіжити, додавши дрібку солі. Тож перед маніпуляцією з пилососом розберіть ялинку та помістіть відокремлені частини у великий міцний мішок для сміття, додавши дві чашки солі, зав’яжіть його і добре струсіть протягом кількох хвилин.
Після закінчення новорічних свят штучну ялинку також бажано привести до ладу, правильно запакувати та прибрати до наступного року.
Як правильно зберігати ялинку
Розберіть ялинку та складіть її в картонну коробку. Покладіть штучне дерево у сухе провітрюване місце.
Перед цим бажано гілки, щоб вони не деформувалися під час зберігання, перев’язати ниткою або гумкою. Після цього частини ялинки загорніть у пухирчасту плівку. У коробку додайте кілька лаврових листків, щоб захистити від паразитів та вологості. Для цього ж можна всю коробку обгорнути у плівку.
До речі, прикраси для зеленої красуні варто купувати не лише за принципом краси, краще, щоб вони були не пластикові, а скляні чи паперові. Більше про те, як обрати безпечні іграшки та мішуру для новорічної ялинки писали Факти ICTV.