Польща планує посилити перевірку українських перевізників на під’їзних шляхах до кордону.
Про це заявив міністр інфраструктури Польщі Альвін Гаядур після зустрічі у середу з польськими перевізниками.
– Ми хочемо боротися з нечесною конкуренцією з боку закордонних компаній, які забирають ринок у чесних польських перевізників… Результатом цієї зустрічі стане посилення контролю на під’їзних дорогах до прикордонних пунктів, які блокуються, – заявив Гаядур.
Він додав, що до перевірок, окрім інспекцій транспорту, долучаться представники поліції, митної та прикордонної служб.
Міністр інфраструктури Польщі каже, що ним були направлені подання до Єврокомісії, які б передбачали утворення комітету, в рамках якого аналізувались би наслідки дій угоди між Євросоюзом та Україною щодо транспортного безвізу, запровадженого після початку повномасштабної війни з Росією.
Це потрібно польській стороні, оскільки, за словами Гаядура, це начебто спричиняє неконтрольовані та зростаючі збитки для польських автоперевізників, а також умови нерівної конкуренції та ризик ліквідації польських транспортних компаній.
Польща хоче повернутись до дозволів на перевезення для України.
Крім того, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що офіційна Варшава ініціюватиме на рівні Євросоюзу відновлення дозволів на вантажоперевезення для України.
– Дуже важливо, щоб міністр інфраструктури отримав відповідні вказівки на Раду міністрів ЄС з питань транспорту, щоб повернутися до попередньої дозвільної системи. Система дозволів діяла добре. Ми запропонуємо відновлення цієї дозвільної системи,- заявив він.
Очільник уряду Польщі каже, що польською делегацією в Києві були узгоджені зміни, які, ймовірно, пришвидшать пропуск через кордон порожні вантажівки, що зменшить черги.
Нагадаємо, автомобільні перевізники з Польщі розпочали безстроковий протест на початку листопада поточного року.
Однією з головних вимог протестувальників є повернення практики дозволів для українських перевізників, які були скасовані угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. На думку поляків, угода має бути припинена, а дозвільний режим перетину кордону відновлений з 1 січня.