Вітрянка – хвороба, яка супроводжується висипанням та дискомфортними відчуттями на шкірі. Під час її лікування часто виникає багато запитань, особливо про особисту гігієну.
Лікарка-інфекціоніст Діана Власова розповіла Фактам ICTV, чи можна митися при вітрянці, чи безпечно мити голову та купатися.
Чи можна митися при вітрянці
Багато хто вважає, що миття при вітрянці – небезпечне. Однак лікарі запевняють, що це можливо і навіть необхідно, але з деякими обмеженнями.
– Митися потрібно обов’язково, адже шкіра постійно свербить, до того ж через те, що пухирці лопаються, може приєднатися бактеріальна інфекція, – каже лікарка.
Фахівці радять уникати гарячої води, бо вона може подразнити вже пошкоджену вітрянкою шкіру.
– Потрібно просто митися під струменем води, без мочалки та мила, щоб не подразнювати шкіру, – наголошує інфекціоністка.
Тепла вода без агресивних засобів допоможе заспокоїти шкіру та прибере свербіж.
Вітрянка передається повітряно-крапельним шляхом, а не через контакт з водою. Тому миття тіла не є шляхом передавання інфекції.
– Вітрянка вражає не тільки шкіру, а й весь організм, тому рознести інфекцію фізично неможливо, – додає експертка.
Чи можна мити голову з вітрянкою
Звісно, шкіру голови так само потрібно регулярно очищати. Тому голову мити можна, але обережно.
Важливо уникати тертя та натискання на пошкоджену шкіру.
Використовувати слід м’які засоби.
– Можна і голову мити, і вмиватися, якщо на голові пухирців небагато, то можна навіть з шампунем, тільки обережно, щоб не пошкодити самі пухирці, – розповідає медикиня.
Чи можна купатися при вітрянці
Фахівці не радять приймати ванну з вітрянкою. Тоді може виникнути подразнення шкіри та надто сильне розпарення.
– Ванну не бажано приймати, адже шкіра буде розпарюватися, і це також може в подальшому провокувати приєднання бактерій, – наголошує Діана.
Що стосується басейну та водойми, лікарі радять утриматися. Тут справа у безпеці інших людей, які ще не хворіли вітрянкою.
Отож, при вітрянці можна і навіть треба митися, щоб очистити шкіру від забруднень. Однак важливо бути вкрай обережним, аби не зачепити та не пошкодити пухирці. Також важливо уникати спільних басейнів та водойм із метою зупинки поширення вірусу.