Нагадує про небезпеку: ветеран ЗСУ пояснив пост про російську мову у громадських місцях

Нагадує про небезпеку: ветеран ЗСУ пояснив пост про російську мову у громадських місцях

У громадських місцях люди повинні розмовляти українською мовою, адже це є нормою закону.

Про це телеведучому Вадиму Карп’яку в ефірі Єдиних новин розповів ветеран російсько-української війни Максим Колесніков.

Військовослужбовець зізнається, що просить людей спілкуватися з ним українською, бо російська тепер асоціюється з небезпекою та ворогами.

– Російська мова нагадує про небезпеку. Це не те, що я думаю про це, це відчуття небезпеки та перебування у ворожому просторі, тому що я саме з мовою це асоціюю у тому числі, – каже чоловік.

Колеснікова після повернення з російського полону здивувало те, скільки людей в Україні спілкуються російською і не хоче говорити українською навіть у публічних місцях, де це врегульовано законодавством.

Він ще тоді підіймав цю тему у своїх соцмережах, проте днями оприлюднив гнівний пост, в якому попросив людей розмовляти з ним державною мовою.

Фото: скрін з Facebook

– Після реабілітації (у мене була операція) я повернувся знову до Києва після того, як був демобілізований з лав ЗСУ за станом здоров’я. І знову я потрапив у цивільний простір, в один і той самий день я сходив підстригтися у барбершоп, я пішов до спортзалу – і тут знову всюди, у місцях, які врегульовані відповідним законодавством, я чую спроби перейти на російську, при тому, що я звертаюся українською. І це викликало обурення. В той день якось чаша моя переповнилася, тому це вилилося у соцмережі, – пояснив він.

Захисник зазначив, що в поточному часі чути російську в громадських місцях є неправильним.

– Я розумію, що у нас є закон, який захищає мову національних меншин, я розумію, коли люди спілкуються у своїх приватних просторах як завгодно, хоч кантонською, якою зручно. Але у нас є сфери, які врегульовані законодавством, і там все дуже чітко прописано, що, так, є випадки, коли можна перейти на мову людини, яка звертається, і працівники це можуть робити, але починати треба українською, продовжувати, якщо людина спілкується українською, треба українською. І давайте ми просто звикнемо до простого виконання неважкої норми закону, – говорить чоловік.

Реакція людей на прохання розмовляти українською

Він зазначив, що люди на особисте прохання розмовляти українською реагували абсолютно нормально, а ось на допис в Інтернеті вилився хейт.

– Інтернет певним чином анонімізує і віддаляє. Люди навіть з якими я особисто давно знайомий прийшли з такою різкою відповіддю. Хоча напряму це не було звернення до них. Проте здебільшого коменти, 80-85% – позитивні, це підтримка. А ті негативні просто викликають теж емоційну реакцію, тому вони такі помітні, – додає ветеран.

Фото: скрін з Facebook
Фото: скрін з Facebook

До речі, раніше мовний омбудсмен пояснив, чому не варто вживати поняття “російськомовний українець”.

Фото: скрін з відео

Прокрутка до верху