Мобілізація в Україні: коли ТЦК припинять роздавати повістки на вулицях

Мобілізація в Україні: коли ТЦК припинять роздавати повістки на вулицях

Коли в Україні повноцінно запрацює електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг, військовослужбовці ТЦК перестануть роздавати повістки у громадських місцях. 

Про це в інтерв’ю розповів начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

За словами речника, якщо військовозобов’язаний переїхав до іншого міста і не став на облік за фактичним місцем проживання, повістки будуть приходити на минуле місце реєстрації.

Також він зазначив, що коли люди не оновлюють дані у ТЦК, то намагаються уникнути мобілізації.

Фітьо заявив, що зараз працює електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг, але він поки що не синхронізований з іншими державними реєстрами.

– І ми бачитимемо, що громадянин був зареєстрований у Києві, але зараз працює у Львові, тому що податок із його зарплати сплачується до Личаківського району Львова. Відповідно, тоді буде просто звернення до власника його підприємства, будь-якої форми власності, про те, що даному громадянину необхідно з’явитися до Личаківського ТЦК. І керівник буде зобов’язаний особисто доставити цього військовозобов’язаного до ТЦК, – сказав Фітьо.

За його словами, поки електронна база, що працює в ТЦК, лише дозволяє здійснювати заходи оповіщення громадян у будь-якій точці країни.

– Тобто громадянин, наприклад, із Луганська чи Сум може отримати повістку в Одесі, – пояснює військовий. – Наразі ці дані, які були у паперовому вигляді, перенесені в електронний. І це дозволяє побачити особисту справу, наприклад, в іншому ТЦК іншого регіону. Поки що синхронізації даних з іншими державними реєстрами немає. Як тільки це запрацює – всі питання з відвідуванням спортклубів, ресторанів, здійснення оповіщеннях на блокпостах відразу автоматично відпадуть, – додав речник Сухопутних військ. 

Мобілізація в Україні

3 березня 2022 року було затверджено указ президента Володимира Зеленського про запровадження воєнного стану. Того ж дня в Україні оголосили загальну мобілізацію.

Загальна мобілізація була запроваджена на 90 днів, проте відтоді її кілька разів було продовжено.

Представники ТЦК та СП мають вручати повістки людям особисто в руки, втім, якщо чоловіка не застали в дома, повістку можуть залишити у поштовій скриньці, жодних порушень у цьому немає.

Повістка – це лише спосіб інформування, вона не означає обов’язкової мобілізації на фронт.

Чи потрібно йти у ТЦК, чи можна проігнорувати повістку у поштовій скриньці – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Читайте також


У ЗСУ пояснили, чи законно видавати повістки у спортзалах


Прокрутка до верху