Листи на бересті внесуть до списку документальної спадщини ЮНЕСКО “Пам’ять світу”. Сьогодні було подано відповідну заявку до ЮНЕСКО.
Сьогодні Національна комісія Естонської Республіки у справах ЮНЕСКО подала спільну заявку до ЮНЕСКО від імені інституцій пам’яті Естонії, Латвії, Литви, Польщі та України щодо номінування листів на бересті, надісланих з Сибіру в 1945-1965 роках, до Списку документальної спадщини ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.
До списку планують включити 148 документів 1940-1965 років. Вони зберігаються в 31 інституції пам’яті. Зокрема, у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, Музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” та Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Серед документів є листи на бересті, надіслані з Сибіру. А також інші особисті матеріали, створені політв’язнями та депортованими.
Список ЮНЕСКО “Пам’ять світу” охоплює документальну спадщину світового значення. Цей список містить п’ять елементів пов’язаних з Україною. Це документальна спадщина “Колекція єврейського музичного фольклору (1912 – 1947)”, “Архіви Радзивіллів та Несвижська бібліотечна колекція”, “Акт Люблінської унії”, “Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС”, “Документальна спадщина Бабиного Яру”.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України
Читайте також: УКРАЇНА УВІЙШЛА ДО СКЛАДУ КОМІТЕТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО