Сканування головного мозку, проведене в різні роки, показало, що у народжених в 70-х роках минулого століття, середній об’єм мозку виявився більшим, аніж у тих, хто народився в 30-х роках.
Мозок росте – ризики деменції знижуються
За словами авторів дослідження, цей церебральний ріст, імовірно, є результатом покращення факторів навколишнього середовища в ранньому віці та може діяти як буфер проти загрози вікової деменції.
Дослідники переглянули сканування головного мозку на магнітно-резонансній томографії (МРТ) 3226 людей, які брали участь у Фремінгемському дослідженні серця (FHS).
У списку учасників – ті, хто народився, починаючи з 1930-х років, і вже їхні теперішні онуки та правнуки, тобто, кілька поколінь.
Так-от, середня площа кортикальної поверхні мозку тих, хто народився в 1970-х роках, була майже на 15% більшою, ніж у тих, хто з’явився на світ чотири десятиліття тому.
– Можна сказати, що десятиліття, в яке народилася людина, впливає на розмір мозку та – потенційно – на довгострокове його здоров’я, – сказав учасник дослідження Чарльз ДеКарлі.
Який саме вплив збільшений мозок матиме на наший довгостроковий добробут, ще належить з’ясувати, хоча дослідники відзначають, що об’єм мозку дорослої людини є важливим показником когнітивних здібностей у літньому віці.
На підставі цих спостережень автори дослідження висловлюють гіпотезу про те, що більший об’єм мозку вказує на потенційно більший його резерв, що може пояснити зниження ризику деменції.
Дійсно, попри те, що кількість людей з хворобою Альцгеймера в США продовжує зростати, загальний відсоток населення, яке страждає від вікових неврологічних розладів, падає протягом кількох десятиліть.
І це обнадійлива новина.
Джерело: IFL Science