Jamala і MONATIK презентували першу спільну роботу — пісню та кліп не неї, під назвою «КЛИЧУ». Музиканти наголошують, що їхній дует є закликом до чуйності, розуміння й готовності підтримувати тих, хто поруч.
Понад тисячу днів повномасштабної війни, постійні обстріли, блекаути, втрати, розірвані сім’ї — усе це створює середовище, в якому кожен з нас стає вразливим і часом дуже самотнім. У повітрі витає невидима напруга, яка торкається всіх, і разом із тим зростає потреба в підтримці.
«КЛИЧУ» — це заклик до чуйності, розуміння й готовності підтримувати тих, хто поруч. Ми всі можемо стати янголами-охоронцями для своїх близьких. Іноді достатньо слова, дії чи просто можливості побути наодинці зі своїми думками. Але найважливіше — навчитися чути поклик про допомогу, навіть коли він звучить без слів», — кажуть артисти.
«Кожен слухач сприймає меседжі, закладені в пісню, крізь призму свого настрою та життєвого досвіду. У певних аспектах наші з Вами життєві ситуації можуть виявитися схожими. Для мене ця пісня — про нестачу близької людини поруч, про світлий сум за кимось. Але чому він світлий? Тому що є надія на зустріч у найближчому майбутньому. Це про той стан, коли тебе переповнює відчуття, що чогось чи когось дуже бракує. І лише одна людина в цьому світі здатна заповнити цю порожнечу. Цією піснею хочеться, ніби магнітом, притягнути до себе цю людину чи відчуття. Адже пісні мають дивовижну властивість — дарувати присутність чітких спогадів і теплих емоцій. Дуже сподіваємося, що «КЛИЧУ» стане підтримкою для тих, хто цього потребує»,— каже MONATIK.
«Мені здається, що саме у словах пісні «Цю осінь так любити важко» щось є…Тому що, кожну осінь, кожну зиму та весну, ми вже очікуємо нарешті якісь такі зміни, зачекалися на них. Звісно, якби не було важко, але ми продовжуємо цей рух. Хоча в цей же момент на самоті — кличемо й чекаємо на підтримку! І коли ти промовиш «Чуєш, кличу, ти прийди», як мантру, ти сам себе, ніби за хвостик береш і витягуєш, лікуєш. Так, «цю осінь так любити важко», але ми точно не здаємося!» — коментує Jamala.
Артистка додає, що коли виникла ідея пісні й вона написала свою частину, одразу подумала, що це має бути дует тільки з MONATIK.
«У мене так буває дуже рідко: до цього лише з Андрієм Хливнюком, alyona alyona, Дмитром Шуровим (Pianoбой) та DakhaBrakha. Однак цього разу, я переживала, тому що, на мій погляд, пісня не дуже характерна для Діми. Але, я покликала його, а він почув й дописав свою частину, яка додала певного руху пісні в цілому. Мені здається що у нас вийшла класна синергія», — згадує Jamala.
«Джамала завітала до мене на студію Love And Rhythm Production з неймовірно атмосферною композицією, яку запропонувала виконати в дуеті. Пісня одразу знайшла відгук у моєму серці. Тож я досить швидко — буквально за два дні — написав свій куплет. І ось у нас прем’єра — «КЛИЧУ», — додає MONATIK.
Разом з піснею артисти представляють відео роботу, в якій закладено багато символізму та деталей. Режисером нового відео MONATIK та Jamala став креативний директор Євробачення — 2023 від України Герман Нєнов.
Jamala та MONATIK у кліпі виступають у ролі символічних янголів-охоронців. Вони приходять на допомогу героям у найважчі моменти — тоді, коли ті натискають умовну «кнопку підтримки». Ця кнопка — метафора внутрішнього крику, який часто залишається непоміченим. Через музику янголи допомагають героям подолати біль і розгубленість, повертаючи їм сили й віру в себе.
Головні герої історії — дівчина й хлопець — це два полюси суспільства. Вона — успішна, прийнята світом, але за її бездоганним образом прихована глибока самотність. Він — відлюдник, якого не приймають ані близькі, ані суспільство.
Протягом історії герої проходять власні випробування, знаходять сили впоратися зі своїми емоціями й отримують своєрідну арттерапію від артистів. У фіналі вони наважуються звернутися до тих, кого раніше боялися або соромилися покликати на допомогу.
«Всі декорації, елементи, технічні підрядники, вони всі були зібрані за останні чотири дні до зйомки. Сам кліп теж дуже складний, у тому плані, що в ньому є певна палітра кольорів, яку треба протягнути через велику кількість сцен, сюжетних ліній та з’єднати це все в один концепт, щоб він був стилістично витриманий, і ще з таким маленьким строком, це дуже важко. За два дні були пошиті костюми. Ми сидимо потім в монтажці й думаємо, що так не буває, але напевно це дійсно щось вище людського розуму, бо такі речі не відбуваються просто так. І це, ну, дійсно, дуже класний досвід. У мене такого досвіду ще не було», — говорить Герман Нєнов.
Цей кліп — нагадування про те, що у Бога немає інших рук, крім наших. Ми всі можемо бути янголами для тих, хто потребує допомоги.
Фото: Михайло Федорак
Читайте також: Топові зірки та допомога військовим: у Києві відбудеться музичний фестиваль B-Mall Fest