Яким буде національний павільйон України на 60-ій Венеційській бієнале

Команда національного павільйону України на 60-ій Венеційській бієнале представила проєкт “Плетіння сіток”. Він звертається до теми спільності та взаємодії.

Команда національного павільйону України на 60-ій Венеційській бієнале представила проєкт “Плетіння сіток”. Його головна тема – спільність та взаємодія. Вона розкривається через виставку, що відштовхується від колективного плетіння маскувальної сітки. “Плетіння сіток” – це метафора спільних горизонтальних дій українців. Виставка також впроваджує тему інакшості через особистий досвід війни, еміграції та асиміляції.

“Суголосно з основною темою Венеційської бієнале “Іноземці скрізь”, проєкт українського павільйону розглядає різноманітність та співіснування різних, часом травматичних та складних, досвідів у сучасному світі. Проєкт торкнеться теми інакшості через персональні досвіди війни, еміграції та асиміляції в нових суспільствах та трансформації мови під тиском насилля”, – розповідають куратори.

Проєкт включає твори художників Каті Бучацької, Андрія Достлєва, Лії Достлєвої, Даніїла Ревковського, Андрія Рачинського, Олександра Бурлаки. Архітектурна інсталяція “Робота” Олександра Бурлаки, зібрана з витканих льняних полотен. Шматки тканини автор купляв на барахолках. Інсталяція обрамлює український павільйон. Простір інсталяції використовується для трьох інших мистецьких проєктів. Це фільм “Цивільні. Вторгнення” Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського. А також інсталяції “Щирі Вітання” Каті Бучацької і відеороботи Comfort Work Лії Достлєвої та Андрія Достлєва.

Фільм “Цивільні. Вторгнення” показує початок повномасштабної війни очима очевидців. Автори використовували відео з відкритих джерел та особистих YouTube-каналів. У цій роботі вони намагалися зберігти свідчення українців і упорядкувати докази російських воєнних злочинів. 

Інсталяції “Щирі Вітання” зосереджуються на вільному трактуванні нейровідмінними людьми звичних нам мовних зворотів і зміни сприйняття мови під час війни. Проєкт осмислює трансформацію привітань і побажань у надзвичайних умовах. 

Проєкт Comfort Work привертає увагу до стереотипів про українських біженців. Автори запрошують європейських акторів грати ролі українських біженців. Актори створюють образи, які відповідають європейським стереотипам про українців.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Ukrainian Pavilion in Venice

Читайте також: В ПАРИЖІ ПОКАЖУТЬ ВИСТАВКУ ІГОРЯ ГУСЄВА ПРО ТРЕТЮ СВІТОВУ ВІЙНУ ТА НАСЛІДКИ ТЕРАКТУ НА КАХОВСЬКІЙ ГЕС

Прокрутка до верху