Як не поїхати “кукухою”: ведучі ICTV поділилися власним досвідом у Всесвітній день здоров’я

Як не поїхати “кукухою”: ведучі ICTV поділилися власним досвідом у Всесвітній день здоров’я

Обоє ведучих зазначили, що Всесвітній день здоров’я, який відзначають 7 квітня, – привід вкотре наголосити: у цей складний і трагічний час питання підтримки власного здоров’я актуальне, як ніколи.

Здоров’я потрібне, щоб витримати всі виклики і тягарі війни, щоб більше сил залишалося на допомогу захисникам, щоб, зрештою, витримати марафон випробувань і зустріти перемогу.

Оксана Гутцайт: не ігноруйте проблеми зі здоров’ям

– Що для мене здоров’я? Обов’язкові ранкові пробіжки. Це й для фізичного, і для ментального здоров’я. Як запорука того, що день буде продуктивним, активним, енергійним, – каже Оксана.

З кожним роком, на жаль, ми дорослішаємо і тому обов’язково треба робити медичні чек-апи здоров’я, здавати аналізи. Якщо є якась проблема, її в жодному разі не можна ігнорувати, треба контролювати свій стан. Це ж напряму стосується якості нашого життя.

На думку телеведучої, в принципі, достатньо ранкової руханки, яку можна проводити в себе вдома 10-15 хвилин. Але якщо ще й вийти на вулицю і подихати при цьому свіжим повітрям, то це взагалі – велика підмога для нашого організму.

– Звісно, я бажаю всім здоров’я для того, щоб відсвяткувати здоровими, красивими, щасливими нашу перемогу. Щоб вибороти її, знадобиться неабияке здоров’я, – наголошує Оксана.

Вадим Карп’як: спілкування з рідними і захисниками – найкраща терапія

– У складному інформаційному потоці сьогодення, коли неможливо відключитися від новин, “кукуху” треба підтримувати, не дозволяти їй поїхати. У кожного свій рецепт, – говорить Вадим.

Він розказує, що раніше зберігати рівновагу допомагало читання. Нині, на жаль, це вже мало діє.

– Я зрозумів, що зараз мені для того, щоб відновитися, дуже потрібне спілкування з родиною, – говорить телеведучий.

На жаль, спілкування з дітьми і коханою можливе лише дистанційно. Але навіть так, каже Вадим, я можу обговорити з близькою рідною людиною поточні новини, які хвилюють.

Вадим каже, що зазвичай новини він обговорює здебільшого або з колегами-журналістами, або з людьми, які дотичні до цих новин: з військовими, політиками, економістами, дипломатами.

А ось поділитися думками з близькою людиною, з дітьми, почути їхні судження, це – інша справа.

– Вони в курсі всіх подій, що відбуваються, але іноді доводиться щось роз’яснювати, особливо дитині, – говорить Вадим.

На його переконання, такі роз’яснення допомагають і самому, бо структурується, розкладається ніби по поличкам, відома інформація. Приміром, коли дитині починаєш пояснювати, що відбувається з постачанням систем ППО, снарядів, про лінію фронту, бомбардування українських міст й  енергетики.

– Не можу не сказати і про спілкування з нашими захисниками. Воно має для мене терапевтичний ефект, – ділиться Карп’як.

У наших захисників і захисниць серйозний тверезий погляд на все, що відбувається. Але, підкреслює телеведучий, дуже часто, цей погляд значно спокійніший і більш оптимістичний, ніж у цивільних, які далеко від війни.

– Після таких зустрічей я більш об’ємно розумію реальну картинку, і потім намагаюся передати свої відчуття в ефірі, – каже Вадим.

Бо це вже й терапія для глядачів.

Читайте також


Поплакатися в жилетку роботу: чи може спілкування зі ШІ мати терапевтичний ефект


Прокрутка до верху