Чоловік говорить: телеведучий Григорій Решетнік

вступ Григорій Решетнік

 

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Знаєте, в нашому суспільстві поняття «справжній чоловік», «справжня жінка» довгий час мали сильне стереотипне сприйняття. Ніби чоловік має заробляти, бути завжди «на коні», не плакати і ні в якому разі не торкатися каструль, а жінка – берегиня домашнього вогнища, залежна від голови сімейства. Тому, відповідаючи на ваше запитання, я хочу сказати загалом про людину та її внутрішню сутність. Без розподілу на «гендерні обов’язки», бо це вже давно не актуально.

Для мене «справжність» – це про особистість, яка готова впоратись із будь-якими життєвими викликами та нести відповідальність за свої дії. Яка прагне розвитку і турбується про свою родину, батьків, дітей. Чує свого партнера або партнерку, розуміє його/її прагнення, вміє щиро порадіти успіхам або підставити плече в скрутний час. Яка не приховує за “силою” справжні емоції. Якій болить за свою країну і яка не живе з позицією «какая разніца». От за цим принципом ми з Христиною й виховуємо своїх синів, намагаючись вчити власним прикладом.

А якщо говорити про тих, хто мене сьогодні найбільше надихає, кого я вважаю справжніми героями та геройками часу – це, звісно, наші захисники і захисниці. Наші Сили оборони, які щодня віддають за Україну найвищу ціну. І ми маємо бути гідним тилом для них.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Я вдячний своїм батькам за виховання, за цінності, які вони заклали в мене. Адже переконаний: дитинство сильно впливає на людину. Я всі літні канікули проводив у дідуся та бабусі. В них було велике господарство: худоба, город. Тож мене з дитинства привчали до праці. Це й сформувало в мені любов до роботи та бажання постійно самовдосконалюватися. Первинна соціалізація дитини — це завжди батьки. Вони перші, на кого ми орієнтуємося. Я завжди бачив, як мої батьки ставляться один до одного з любовʼю. Саме тоді в моєму світогляді сформувалася основа здорових стосунків між чоловіком та жінкою. Коли дитина бачить,  таку модель стосунків, вона вчиться відчувати та розуміти, якими повинні бути здорові стосунки. І це незалежно від гендеру.

У вас був поворотний момент, після якого можна поділити життя на «до» і «після»?

Впевнений, у кожного були моменти, які розвертали тебе на 360 градусів. У моєму житті було декілька подій, які поділили моє життя.

Перший етап — це коли я зустрів свою дружину Христину. Я закохався і через півтора року ми вже одружилися. Другий етап — народження наших дітей. 

Якщо казати за професійну складову, то це, звісно, мої проєкти на телеканалі СТБ. 2008 року я став обличчям телеканалу. Це був поворотний момент для мене. Він не лише відкрив нові горизонти для мого розвитку, але й змінив моє розуміння того, що я можу досягти у своєму житті через наполегливість, самодисципліну і віру у свої сили. 

Крім особистісних та професійних моментів, не можуть залишитися осторонь історичні події, які також вплинули на мене та й українців загалом. Страшна та несправедлива війна, яку росія розпочала ще 2014 року. Для багатьох українців війна стала переломною точкою. Повномасштабне вторгнення для нас стало причиною переоцінки цінностей. Війна обʼєднала багатьох українців. І тільки разом ми зможемо виборювати нашу Перемогу та Незалежність.

Що найбільше вас драйвить: у житті, роботі, стосунках?

Насамперед це любов до життя. Я все намагаюся робити з любовʼю. Життя в гармонії з собою — це для мене ключ до щасливого буття. Для мене моя робота, не просто спосіб заробітку, насамперед це моє покликання. Нещодавно мій студент мене запитав: «Як можна все встигати та поєднувати одночасно?». Як кажуть на СТБ, можливо все. На мою думку, найголовніше – бажання. Важливо не зупинятися на досягнутому, а розвиватися та вдосконалюватися. У житті не все завжди виходить ідеально, проте важливо не втрачати віру і рухатися вперед і далі. Хочу підкреслити, кожен з нас має можливість змінювати своє життя та професійний шлях. Я щоразу своїм студентам наголошую, що треба шукати своє покликання та розвиватися у тому напрямку, який безпосередньо вам подобається. Бажаю кожному насолоджуватися роботою, життям та стосунками. Жити треба за покликом серця.

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Я за гороскопом терези. Вони шукають себе все життя. Так би мовити, шукають баланс. Я знайшов себе в родині. Я щасливий від того, що я сім’янин. Від того, що в нас любляча родина. Сімʼя завжди була для мене опорою і джерелом натхнення. В ній я почуваюся справжнім, де можу бути самим собою без будь-яких умов і обмежень. Водночас у професійній діяльності я і далі шукаю та відкриваю для себе нові горизонти. Наразі я ведучий на СТБ та викладаю у своєму рідному університеті КНУКіМ. Але на цьому не зупиняюся. Це колись було: обрав одну професію – і до самої пенсії. Я так не хочу, моя позиція щодо цього трохи інша. 

Вважаю, треба бути різносторонньою особистістю. Хочу спробувати себе в ролі продюсера. Мені це цікаво, є ідеї для нових проєктів, думаю, ви скоро все самі побачите. Процес пошуку себе — це нескінченний шлях самопізнання та самореалізації, який ніколи не закінчується.

 

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Для мене успіх — це баланс із самим собою. Коли я відчуваю, що розвиваюсь і відчуваю задоволення від того, чим займаюсь. Особливо коли бачу, що, завдяки своїй роботі можу допомагати людям. Коли відчуваю підтримку дружини, дітей, батьків. Успіх для мене — це симбіоз усіх життєвих сфер. І для мене важливо не втрачати здатність цінувати це. 

Який ваш стандартний день?

Якщо ранок починається з ракетних обстрілів,  всі ми йдемо до укриття, намагаємося дотримуватися заходів безпеки. Я переживаю за своє життя та родини. 

Звісно, після обстрілів моральний стан підірваний. Але якщо немає тривог і це стандартний день, то я прокидаюся близько сьомої ранку. Снідаємо, збираємо з дружиною дітей до школи. А вже потім кожен займається своїми справами. 

Зараз я вивчаю англійську три рази на тиждень. Організовую зустрічі зі студентами, виступаю на майстер-класах. Ну, і куди ж без улюблених зйомок на телебаченні. Незважаючи ні на що, ввечері в нас з родиною є традиція: ми всі разом вечеряємо та обговорюємо актуальні питання. Оскільки ми багатодітна родина, іноді нам не вистачає часу на двох. Тому, коли є можливість і поки старші в школі, а менший син з нянею, ми з Христиною йдемо на побачення.

Які якості в партнерці для вас важливі?

Відданість, довіра, підтримка, толерантність до моїх кордонів. Ці якості створюють основу здорових та довгострокових стосунків. Коли обидва партнери докладають зусиль для втілення цих якостей у своєму ставленні, вони зазвичай мають сильний зв’язок, який дозволяє їм подолати будь-які випробування, з якими вони можуть стикнутися.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Людина, яка не поділяє моїх цінностей. Також це корисливі люди.  

Яка матеріальна річ — найцінніша для вас та чому?

Матеріальні речі мали свою цінність раніше, але під час повномасштабного вторгнення сталася переоцінка цінностей. Наразі головне – це безпека та здоровʼя моїх рідних. Матеріальні речі стали другорядними. Звісно, вони дарують певний комфорт, але це все неважливо, коли в країні війна. Найцінніша для мене — це емоції, які я отримую від життя.

Що ви вважаєте в житті найбільш важливим? Що найменш важливим?

Кожен життєвий урок важливий. Будь-які випробування у своєму житті сприймаю як такі, що обов’язково пройду і витримаю. Так, цей досвід може бути не дуже приємний та болісний, але всі ці негаразди роблять мене сильнішим.

Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним?

Для мене це «Ой у лузі червона калина похилилася». Це історія нашого народу. Ця пісня ототожнює боротьбу за волю. Її знають в усьому світі. Всі знають, що це наш другий гімн. Хто б міг подумати, що гурт Pink Floyd буде виконувати її. Спільна колаборація Андрія Хливнюка та Pink Floyd злетіла на вершини світових хітів парадів. Нині “Калина”  звучить на цілий світ різними мовами. Я пишаюся за країну.

Читайте також: ПРО ЩО МОВЧИТЬ ЖІНКА: ТОНЯ БЕЛІНСЬКА, ДИЗАЙНЕРКА БРЕНДУ TONIA 

Прокрутка до верху