До Нового року 2024 залишилося зовсім мало часу, українці роблять останні приготування. Факти ICTV підготували поради, які допоможуть зробити свята більш комфортними та безпечними.
Про що варто пам’ятати пацієнтам, що мають проблеми здоров’я
У разі скарг на здоров’я та поганого самопочуття варто обов’язково звертатися до лікаря, не відкладати візит на час після свят.
Проконсультуватися з сімейним лікарем, що робити у разі загострення хронічних хвороб.
Якщо громадянин вживає якісь ліки, наприклад, потребує інсуліну, треба переконатися, що його вистачить до кінця святкових вихідних.
Під час святкування Нового року 2024 намагатися не змінювати звичний розпорядок дня та режим харчування – вчасно лягати спати та прокидатися, не переїдати та не зловживати алкоголем.
У разі вірусних захворювань.серйозного травмування чи отруєння одразу ж звертатися до фахівців, викликавши лікарів невідкладної допомоги за номером 103.
Безпека під час ворожих обстрілів: як уберегтися
У випадку сигналу повітряної тривоги або повідомлення про небезпеку обстрілу чи бомбардування, важливо негайно шукати укриття. За його відсутності можна використовувати цокольні та підвальні приміщення будинків, підземні паркінги та підземні переходи.
Якщо житло знаходиться в зоні регулярних збройних конфліктів, рекомендується зміцнювати вікна, наприклад, за допомогою клейкої плівки, щоб уникнути уламків скла. Також важливо закрити вікна, використовуючи мішки з піском чи масивні меблі.
У випадку обстрілу стрілецькою зброєю (пістолетами, автоматами, гвинтівками), важливо швидко сховатися в захищеному приміщенні, подалі від вікон і дверей. Якщо це неможливо, лягти і прикрити себе предметами, що захистять від уламків і куль. Застосовуйте “правило двох стін”, обираючи частину оселі, яку відділяють дві стіни.
На відкритій місцевості слід негайно лягти на землю, закрити голову руками і шукати виступи або заглиблення в землі для укриття. Важливо уникати захоплення автомобілів чи кіосків, оскільки вони можуть стати мішенями.
У випадку артилерійського обстрілу важливо відразу впасти на землю, закрити голову руками і шукати безпечне місце, наприклад, в заглибленому приміщенні. Після обстрілу варто залишатися в укритті ще принаймні 10 хвилин через можливість повторного обстрілу.
У випадку атаки дронів-камікадзе слід слухати звук двигуна, уникати адміністративних будівель та шукати укриття. Якщо атака неминуча, важливо знайти укриття та переждати атаку.
Новорічні свята 2024: правила та заборони
Безпека населення під час війни стає важливішою пріоритетом. На Новий рік 2024 розклад комендантських годин не змінитися в Україні. Тобто в Києві, інших містах та регіонах за винятком Закарпаття не можна знаходитись на вулиці з 00:00 до 5:00.
Нагадаємо також, що відповідно до статті 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення влада може накладати штрафи та адміністративні покарання за використання засобів піротехніки. Недотримання правил може тягнути за собою попередження або накладення штрафу.